Program „Umiem pływać” dofinansowano ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Końcowym elementem zajęć umożliwiającym dokonanie oceny osiągniętych efektów będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich, przeprowadzony na podstawie opracowanego przez specjalistów z zakresu metodyki nauczania pływania testu kompetencji.

• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,

• nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,

• profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,

• efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (basen w szkole),

• edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

REGULAMIN PŁYWALNI w Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie, ul. Sportowa 2, 42-500 Będzin: plik pdf.

FOTORELACJA

Za nami pierwsze zajęcia z projektu, w którym uczestniczą uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie. Podczas zajęć dzieci uczą się opanowywać podstawowe czynności w wodzie oraz zanurzanie głowy do wody.

W projekcie biorą udział wolontariusze, którzy wspierają prowadzących, pomagając w organizacji i realizacji zajęć.

Wszystkie dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i entuzjazmem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania i dalszy rozwój umiejętności pływackich naszych młodych uczestników.