Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie – tak jak w poprzednich latach – były organizowane wydarzenia w ramach #ErasmusDays.

W naszej szkole #ErasmusDay był podsumowaniem realizacji projektu  „Każdy z nas jest wyjątkowy i ma odwagę być sobą” w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 – mobilność kadry edukacji szkolnej.

Projekt skupiał się na poznaniu i wykorzystaniu nowych metod pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

#ErasmusDays daje możliwość pokazania korzyści płynących z programu Erasmus+: programu, który pozwala uczestnikom odkrywać nowe kultury, doskonalić swoje umiejętności językowe, zwiększać swoją zdolność do zatrudnienia oraz przyjmować europejskie wartości tolerancji, szacunku i różnorodności.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe oraz edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W tym roku na całym świecie zorganizowano 9635 wydarzeń, w tym jedno w naszej szkole.

Czym są  #ErasmusDays? Tego można dowiedzieć się na stronie:http://erasmusplus.org.pl/erasmusdays-2023?utm_source=newsletter&utm_medium=freshmail&utm_campaign=erasmusdays

Wszystkie wydarzenia 7 edycji #ErasmusDays znajdziemy na stronie: http://www.erasmusdays.eu