Bookcrossing

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej w Będzinie położona jest w centrum miasta. Lokalizacja sprzyja propagowaniu czytelnictwa poprzez łatwy dostęp do umiejscowionej na placu szkolnym półki pod nazwą: „Wędrujące książki z SP-e 10-tki”. Jesteśmy ukierunkowani na problematykę europejska i informatyczną. Bierzemy udział w licznych projektach edukacyjnych, w tym międzynarodowych np. Erasmus+, PO WER, sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Propagujemy, poprzez liczne akcje charytatywne, przedsięwzięcia i kampanie społeczno-informacyjne ideę czytelnictwa wśród uczniów i rodziców. nasze działania wspierają rozwój osobisty, włączanie w życie społeczne i aktywne obywatelstwo.

Przy wejściu do budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie zlokalizowana została szafa z literaturą dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Książki dedykowane odbiorcom umiejscowione są na oddzielnych półkach za przeszkloną szybą. Budka została ozdobiona kolorowymi rysunkami zachęcającymi do czytelnictwa. W widocznym miejscu znajduje się Regulamin Wędrującej Książki.

Partnerem naszej akcji jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, która przekazała ciekawe egzemplarze  książek dla czytelników. Inicjatywa cieszy się ogromnym wsparciem ze strony Prezydenta Miasta Będzina.

Książki posiadają Kod QR (ang. Quick Response, szybka reakcja) czyli kwadratowy kod graficzny. Skanowanie kodu QR przekieruje do strony internetowej naszej szkoły.

Nasze zbiory są skatalogowane i opisane wg. oznaczeń przedstawionych poniżej.

LD LITERATURA DZIECIĘCALM LITERATURA MŁODZIEŻOWALS LITERATURA STARSZYCH
LD-b bajki