Spotkanie z leśniczym

W dniu dzisiejszym do uczniów naszej szkoły przybył pan leśniczy – Paweł Sierka, który ciekawie opowiedział nam o swojej pracy. Poznaliśmy zadania, jakie pełni leśnik w lesie. Jest on gospodarzem, opiekunem drzew i zwierząt leśnych, a także wszystkiego, co ożywione i nieożywione w lesie. Rozmawialiśmy o zagrożeniach, które człowiek stwarza dla lasu i jak ich unikać, o jego mieszkańcach oraz o funkcjach lasu, a także o sprzęcie, którego leśnicy używają w swej pracy.

Okazało się też, że nie wszystkie zwierzęta lasu z naszego terenu są dzieciom znane! Na koniec był czas na pytania i odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się, dlaczego pan Paweł został leśnikiem – to pasja całego życia! Wiemy też, że leśnicy czasem muszą pracować także nocą, aby chronić las przed kłusownictwem lub nielegalną ścinką drzew. Praca leśniczego jest bardzo odpowiedzialna i  potrzebna dla lasu i pośrednio dla wszystkich nas.

Dziękujemy panu leśniczemu oraz Wspólnocie Leśnej Sławków. Życzymy sukcesów w codziennej pracy!