Koncert z okazji 650-lecia miasta Będzina

       17 marca 2008 roku odbył się uroczysty koncert z okazji 650-lecia NADANIA PRAW MIEJSKICH BĘDZINOWI. Uroczystość miała miejsce w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie.
Scenariusz i realizacja: mgr Joanna Brzostek i mgr Dorota Sochocka - nauczyciele SP 10. Koncert rozpoczęły trzy tańce nowoczesne w wykonaniu uczniów klas IV-VI oraz ubiegłorocznych absolwentek: Roksany Karwalskiej, Sary Wróbel, Emilii Jagody i Kamili Chejdys.
       Drugim punktem programu była projekcja filmu przygotowanego przez uczniów klasy VI a o historii i zabytkach naszego miasta. Przed projekcją można było usłyszeć grę na saksofonie – Maćka Bochenka, a w trakcie projekcji na gitarze – Rafała Nowaka, uczniów klasy IV a. Filmową historię Będzina w "pigułce" opowiadała Paula Szopa z klasy VI a.
Po projekcji zaprezentowano legendę o Bendzie wg scenariusza napisanego przez uczennice kl. VI a: Annę Iwańską, Paulę Szopę i Klaudynę Koźmińską. Można było podziwiać taniec celtycki w wykonaniu młodych aktorów.
       Trzecim etapem uroczystości były występy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Będzinie, uczniów z SP 10 oraz Zespołu Śpiewaczy "Górzanki" z Góry Siewierskiej - gminy Psary.
W orkiestrze zasiadali: Piotr Sarapata Vb- akordeon, Fryderyk Zieliński VIa - fortepian, Iga Kaczmarzyk Vb – fortepian, Krzysztof Doliński Vb - flet poprzeczny, Małgorzata Dolińska Vb - skrzypce, Diana Wrześniak Vb – skrzypce, Damian Walasek VIa - klarnet, Katarzyna Wit IVa – flet poprzeczny, Dominika Kopka Vb - flet poprzeczny, Mateusz Wiśniewski VIa- skrzypce.
       Występy artystyczne rozpoczął polonez w wykonaniu szóstoklasistów w takt muzyki i śpiewu chóru. W repertuarze znalazły się piosenki i tańce ludowe w wykonaniu dorosłych, dzieci z SP 10 i przedszkolaczków.

       W koncercie uczestniczyły m. in. władze miasta Będzina, Wójt Gminy Psary - Marian Kozieł, dyrektorzy będzińskich szkół i przedszkoli, rodzice, dziadkowie i mieszkańcy miasta Będzina.