10. 01.2010r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

„Uczniowie z „Dziesiątki” chętnie pomagają i do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy się przyłączają”. Pod takim hasłem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie wraz ze swoimi nauczycielami i rodzinami po raz pierwszy czynnie przyłączali się do 18. Finału WOŚP. Zbieraliśmy pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi.
       Zaszczycił nas swoją obecnością pan prezydent miasta Radosław Baran. Do aukcji włączył się także starosta powiatu będzińskiego Adam Lazar .
       Impreza dobroczynna rozpoczęła się dnia 10.01.2010.r. o godz. 10:00 w świetlicy szkolnej.
       Po gorącym powitaniu przez panią dyrektor Annę Drzewiecką klasa „0” rozpoczęła imprezę przedstawieniem jasełkowym. Mogliśmy również posłuchać kolęd na saksofonie, gry na pianinie oraz skrzypcach w wykonaniu Jakuba Drzewieckiego z kl.1a, Igi Piórkowskiej, Szymona Perczyńskiego z kl.3a ,Oliwii Literackiej z kl.1c, Marysi Pawłowicz z kl.5b i Hani Pawłowicz z kl.3a .
       Solistka Ula Zięba z kl.3a zaśpiewała nam kolędę „Do szopy” oraz pastorałkę „Zimą w Betlejem ”.
       Kasia Łakwa z kl.1c zaprezentowała się w tańcu break-dance. Klasa1b , 1c, 3b wprowadziła nas w nastrój zimowy, śpiewając piosenki o zimie. Dziewczynki z kl.3b zaprezentowały nam taniec nowoczesny ułożony przez siebie.
       Mogliśmy również gorąco oklaskiwać występ uczniów z kl.3 „a” którzy przestawili nam fragment bajki „Dziewczynka z zapałkami” .
       Oprócz wspaniałych występów odbyła się licytacja przedmiotów podarowanych przez nauczycieli, rodziców oraz osadzonych w Zakładzie Karnym w Wojkowicach.
       Pan prezydent miasta Będzina Radosław Baran podarował na aukcję kalendarz od prezydenta RP L. Kaczyńskiego. Kalendarz ten został zlicytowany za kwotę 100zł .
       W kawiarence szkolnej można było ugasić pragnienie sokami owocowymi oraz delektować się pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów klasy „0”, kl.3b i kl.1c.
       W loterii fantowej każdy los wygrywał ku uciesze naszych milusińskich. Dochód z imprezy oczywiście został przekazany na rzecz Orkiestry. Również dochód z kiermaszu bożonarodzeniowego przeprowadzonego w świetlicy szkolnej w grudniu, zasilił konto Orkiestry.
Zebraliśmy aż 2 661,94 zł plus złoty pierścionek o wartości 550zł razem 3 211,94 zł.
„W przyszłym roku oczywiście znowu zagramy z Orkiestrą” – mówią z entuzjazmem uczniowie, nauczyciele i rodzice .
       A my dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w organizację naszej imprezy i oczywiście darczyńcom.
       Do zobaczenia za rok!