Comenius

xxxxxOd 1999 roku szkoła realizowała europejski projekt edukacyjny „Wiedza dziecięca ca nie zna granic” we współpracy z Hoylandet Skole w Norwegii, Inverkeithing Primary School w Szkocji i Practicas Mixto w Hiszpanii.
Celem naszego projektu była wymiana informacji na temat baśni, legend, historii krajów partnerskich w oparciu o nowoczesną technologię informatyczną. Uczniowie przesyłali sobie za pośrednictwem Internetu listy, w których opisywali tradycje narodowe własnego kraju, własne zainteresowania, życie codzienne. Tematyka listów dotyczyła również zwyczajów Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Dnia Babci i Dziadka itp.
xxxxxW ramach realizacji projekty nasza szkoła zorganizowała cykl bardzo ciekawych imprez: „Kolędy śpiewa Ziemia” (2000r.) – prezentacja zwyczajów bożonarodzeniowych krajów partnerskich, „Europa w obrazach” (2001r.)– prezentacja mitów, legend i folkloru krajów partnerskich, „Europa wciąż pędzi” (2003r.) – największe wydarzenia z historii Polski, mające wpływ na historię Europy.

xxxxxW ramach realizacji programu odbyło się kilka wizyt studyjnych. Dyrektor szkoły i koordynator programu odwiedzili szkoły w Norwegii i Szkocji. W naszej szkole trzykrotnie gościli nauczyciele z Norwegii i Szkocji. Ostatni raz w 2002 roku. xxxxx
Po trzech latach współpracy zakończyliśmy realizacje projektu „Wiedza dziecięca ca nie zna granic”. z nowymi partnerami z Anglii i Hiszpanii.

xxxxxW ramach programu Socrates – Coemnius 2 nasza szkołą w roku szkolnym 2002/2003 gościła przez sześć miesięcy stażystkę językową z Portugalii – p. Dulce Santos.