projekt: http://www.atcsites.com

School project: "Living our legends.
Reading, writing and sharing European literature"

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej - Będzin (Poland) ::  e-mail

Wersja polska projektu

Home page

My city

Dictionary:

Polish - Italian

Polish - English

Polish - Turkish

Comenius Day
18th October, 2008

At the airport

Do you like reading? - ankieta

Results of reading questionnaire

Christmas in Poland

At the airport
Na lotnisku

At the theatre
W teatrze

Photo

My favourite character i European literature

Karolek

Muminek

The little Prince

Winter and Christams proverbs

Polish proverbs

Bookmarks

Websites for children

Szkoła istnieje od 1964 roku. Obecnie uczy się w niej 365 uczniów w 13 oddziałach pod kierunkiem 30 nauczycieli.
       Zajęcia lekcyjne odbywajš się od godziny 8:00 do 14:20, ale szkoła jest otwarta dla wychowanków także w godzinach popołudniowych i często także w soboty.
       Mamy bogatš ofertę zajęć pozalekcyjnych: kółko teatralne i recytatorskie, liczne zajęcia sportowe w ramach SKS-u, kółko informatyczne, zespół taneczny, chór, zespół instrumentalny, koło językowe dla klas szóstych. Posiadamy dużš salę gimnastycznš, salkę do zajęć korekcyjnych i, jako jedyna szkoła w mieœcie, basen.
       Szkoła ukierunkowana jest na problematykę europejskš i informatycznš. Dysponujemy dwiema pracowniami komputerowymi; edukacjš informatycznš objęliœmy uczniów klas I-VI. Cztery stanowiska komputerowe dostępne sš dla uczniów i nauczycieli przez cały dzień, mieszczš się w szkolnej bibliotece (istnieje możliwoœć skorzystania z internetu).
       Od dwunastu lat organizujemy Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej: "Malowanie na ekranie". Jesteœmy pomysłodawcami i organizatorami Ponaddiecezjalnego Konkursu "Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrzeœcijańskiej".