Jubileusz 700-lecia parafii Świętej Trójcy.

W bieżącym roku obchodzimy 700-lecie istnienia naszej parafii. (Więcej o istnieniu i zabytkach parafii, kościoła możesz się dowiedzieć na stronie parafii oraz: www.sosnowiecfakty.pl
       6 stycznia 2008 (Objawienie Pańskie) odbyła się uroczysta msza inaugurująca jubileusz.
Społeczność szkolna pod opieką mgr Joanny Brzostek z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w tej uroczystości. Wśród obecnych byli również dyrektor szkoły i grono pedagogiczne.

W naszej szkole fascynatką sztuki sakralnej kościoła jest mgr Joanna Brzostek. Zapoznała uczniów podczas lekcji religii z historią i zabytkami kościoła.
       Szóstoklasiści i piątoklasiści w ramach zajęć pozalekcyjnych - koła informatycznego - przygotowali dla uczniów klas młodszych puzzle. Układankami tymi, dzieci mogą się pobawić podczas zajęć informatycznych, jednocześnie ucząc się rozpoznawać najstarsze arcydzieła sztuki sakralnej.

Uczniowie zapraszają do zabawy.
Zgadnij co przedstawia układanka?

(skrypt działa w Internet Explorer)

Instrukcja
Puzzle znajdujące się po lewej stronie (12 elementów) możesz przesuwać w dowolne miejsce ekranu chwytając je myszką. Postaraj się tak przesuwać poszczególne elementy, aby otrzymać malowidło ścienne najstarszej będzińskiej świątyni. Poniżej znajduje się pomocnicza ramka w której możesz umieszczać te elementy.