650-LECIE LOKACJI MIASTA BĘDZINA

Nasze miasto obchodzi w 2008 roku 650-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji Prezydent Będzina Radosław Baran zaprosił wszystkich amatorów sztuki filmowej do udziału w KONKURSIE NA FILM 650-LECIE MIASTA BĘDZINA.
Konkurs miał na celu wzmocnienie poczucia tożsamości wśród mieszkańców oraz propagowanie historii Będzina. Przeznaczony był dla osób powyżej 7 roku życia.
Film musiał być nakręcony na terenie miasta Będzina i pokazywać jego walory historyczne. Maksymalny czas emisji mógł wynieść 10 minut.

Nasza szkoła czynnie bierze udział w propagowaniu wśród młodzieży zagadnień historycznych związanych z naszym miastem.
       Uczniowie klasy VIa: Paula Szopa, Anna Iwańska, Klaudyna Koźmińska, Fryderyk Zieliński, Krzysztof Piesak, Damian Walasek i Krzysztof Piesak pod czujnym okiem nauczycieli: mgr J. Brzostek i mgr D. Sochockiej nakręcili film pt. "Będzin - moje miasto".
Film ten przedstawia najsłynniejsze zabytki miasta wraz z ich historią. Scenariusz napisała Anna Iwańska, operatorem kamery był Fryderyk Zieliński.
Film kończy "Legenda o Bendzie". Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem przedstawiają "historię" powstania miasta Będzina.

19 grudnia 2007 roku zostaliśmy zaproszeni do Urzędu Miejskiego w Będzinie na uroczyste uhonorowanie prac wszystkich uczestników konkursu. Każdy z nas otrzymał upominki. Wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni w imieniu prezydenta na wspólny poczęstunek.